Időállapot: közlönyállapot (1993.V.28.)

36/1993. (V. 28.) OGY határozat

a települések egészséges ivóvízellátását elősegítő 1993-1994. évi kormányprogramról * 

1. Az Országgyűlés elfogadja a települések egészséges ivóvízellátását elősegítő 1993-1994. évi kormányprogramot, azzal, hogy a dél-alföldi települések egészséges ivóvízellátási programját a Kormány külön tárgyalja meg, és biztosítsa annak teljes befejezését.

2. Biztosítja az éves költségvetési támogatást az ellátatlan községek egészséges ivóvízellátásának megvalósításához. (A mindenkori költségvetési törvényben jóváhagyott előirányzatok szerint.)

3. A helyi önkormányzatok címzett és céltámogatási rendszerében, ha az éves költségvetés nem ad fedezetet valamennyi, a feltételeknek megfelelően benyújtott új igényre, az adott évben támogatásban részesíthető igénybejelentések sorrendjének megállapításakor a sérülékeny vízbázisok védelmét szolgáló szennyvíztisztításra és szennyvízcsatornázásra benyújtott önkormányzati igénybejelentések priorítást kapnak a melléklet alapján.

4. A közműves vízzel ellátott települések ellátatlan részeinek bekapcsolása és a nem megfelelő minőségű közműves vízellátás területén a vízminőség javítása - az önkormányzatok döntésétől függően - folyamatosan valósul meg, melyhez a címzett és céltámogatására vonatkozó feltételek szerint igényelhető támogatás.

Melléklet a 36/1993. (V. 28.) OGY határozathoz

Sérülékeny vízbázisok területén lévő települések

I. Sérülékeny környezetű - regionális jelentőségű - vízbázisokon lévő települések

Vízbázis: 1. Duna, Szigetköz
Abda
Ásványráró
Bezenye
Darnózseli
Dunakiliti
Dunaszeg
Dunasziget
Győr
Győrladamér
Győrújfalu
Győrzámoly
Halászi
Hédervár
Kimle
Kisbodak
Kunsziget
Lipót
Máriakálnok
Mecsér
Mosonmagyaróvár
Püski
Rajka
Vámosszabadi

Vízbázis: 2. Duna, Komárom-Esztergom

Ács
Almásfüzitő
Bajót
Dömös
Dunaalmás
Esztergom
Gönyű
Komárom
Lábatlan
Neszmély
Nyergesújfalu
Pilismarót
Süttő
Tát
Tokod

Vízbázis: 3. Duna, Dunakanyar-Budapest Észak

Budakalász
Dunabogdány
Dunakeszi
Göd
Kismaros
Kisoroszi
Leányfalu
Nagymaros
Pócsmegyer
Szentendre
Szigetmonostor
Szigetmonostor (Horány, Surány)
Sződ
Sződliget
Tahitótfalu
Vác
Verőce
Visegrád

Vízbázis: 4. Duna, Budapest-Dél-Rácalmás

Adony
Beloiannisz
Budapest XXI. kerület
Dunaharaszti
Ercsi
Érd
Halásztelek
Iváncsa
Lórév
Makád
Ráckeve
Százhalombatta
Szigetbecse
Szigetcsép
Szigethalom
Szigetszentmárton
Szigetszentmiklós
Szigetújfalu
Taksony
Tököl

Vízbázis: 5. Duna, Dunaföldvár-Paks

Bölcske
Madocsa
Ordas
Paks
Paks (Dunakömlőd)

Vízbázis: 6. Duna, Paks-Báta

Báta
Bátaszék
Bogyiszló
Decs
Dunaszentgyörgy
Fadd
Gerjen
Őcsény
Sárpilis
Szekszárd
Tolna-Mözs
Várdomb

Vízbázis: 7. Duna, Báta-Déli országhatár

Kölked
Majs
Mohács
Nagynyárád
Udvar

Vízbázis: 9. Duna, Kalocsa-Baja

Baja
Bátya
Drágszél
Dunapataj
Dunaszentbenedek
Dusnok
Érsekcsanád
Fajsz
Foktő
Géderlak
Kalocsa
Miske
Nemesnádudvar
Sükösd
Uszód

Vízbázis: 10. Duna, Mohácsi-sziget

Bátmonostor
Dávod
Dunafalva
Hercegszántó
Homorúd
Nagybaracska
Mohács (Újmohács, Kandafok Alsókanda, Felsőkanda)
Szeremle

Vízbázis: 12. Rába, Sárvár-Nick

Csönge
Jákfa
Kenyeri
Nick
Ostffyasszonyfa
Rábapaty
Sárvár
Uraiújfalu

Vízbázis: 13. Rába, Nick-Győr

Árpás
Bágyogszovát
Bodonyhely
Csikvánd
Egyed
Egyházaskesző
Edve
Győr (Gyirmót, Ménfőcsanak)
Győrszemere
Kisbabót
Ikrény
Kemenesszentpéter
Magyargencs
Malomsok
Marcaltő
Máriaduda
Mérges
Mórichida
Nemesgörzsöny
Páli
Pápoc
Rábakecöl
Rábapatona
Rábasebes
Rábaszentmiklós
Rábaújfalu
Sobor
Szany
Szűr
Tét
Vág

Vízbázis: 14. Kerka-Mura, Lenti-Molnári

Alsószenterzsébet
Baglad
Bajánsenye
Becsehely
Belezna
Belsősárd
Bödeháza
Csesztreg
Dobi
Eszteregnye
Felsőszenterzsébet
Gáborjánháza
Gosztol
Ikládbördöce
Kerkabarabás
Kerkafalva
Kerkakutas
Kerkaszentkirály
Kerkateskánd
Kerkáskápolna
Kozmadombja
Külsősárd
Lendvadedes
Lendvajakabfa
Lenti
Lenti (Lentikápolna)
Letenye
Lovászi
Magyarföld
Magyarszombatfa
Marokföld
Máhomfa
Molnári
Murakeresztúr
Murarátka
Nagykanizsa
Nagykanizsa (Bajcsa)
Nemescsáp
Őriszentpéter
Petrivente
Porszombat
Ramocsa
Rédics
Resznek
Rigyác
Semjénháza
Sormás
Szécsénysziget
Szemenyecsörnye
Szentgyörgyvölgy
Szepetnek
Szíjártóháza
Tormafölde
Tornyiszentmiklós
Tótszentmárton
Tótszerdahely
Velemér
Zalabaksa
Zalaszentmihály
Zalaszombatfa

Vízbázis: 15. Drávafelső, Bélavár-Drávatamási

Babócsa
Barcs
Barcs (Somogytarnóca)
Bélavár
Bolhó
Darány
Drávaszentes
Drávatamási
Hereszenye
Komlósd
Péterhida
Vízvár

Vízbázis: 16. Drávaalsó, Drávagárdony-Matty

Adorjás
Bakóca
Bánfa
Beremend
Besence
Bogádmindszent
Bogdása
Botykapeterd
Bükkösd
Cún
Csányoszró
Dencsháza
Dinnyeberki
Diósviszló
Drávacsehi
Drávacsepely
Drávafok
Drávagárdony
Drávaiványi
Drávakeresztúr
Drávapalkonya
Drávapiski
Drávaszabolcs
Drávaszerdahely
Drávasztára
Endrőc
Gilvánfa
Gordisa
Gyöngyfa
Gyöngyösmellék
Harkány
Hetvehely
Hirics
Hosszúhetény
Ipacsfa
Istvándi
Kacsóta
Kákics
Kisharsány
Kastélyosdombó
Katádfa
Kemse
Kémes
Kétújfalu
Királyegyháza
Kisasszonyfa
Kisszentmárton
Kistamási
Kistapolca
Kisdobsza
Kovácshida
Kórós
Lakócsa
Luzsok
Magyarmecske
Magyartelek
Markóc
Marócsa
Matty
Márfa
Molvány
Nagycsány
Nagyharsány
Nagypeterd
Nagytótfalu
Nemeske
Okorág
Orfű
Páprád
Pettend
Piskó
Potony
Rádfalva
Rózsafa
Sámod
Sellye
Siklós
Sósvertike
Sumony
Szentborbás
Szentlőrinc
Szigetvár
Szörény
Teklafalu
Tésenfa
Tótszentgyörgy
Tótújfalu
Vajszló
Várad
Vejti
Villánykövesd
Zádor
Zengővárkony

Vízbázis: 17. Ipoly, Ipolytarnóc-Szob

Balassagyarmat
Balassagyarmat (Ipolyszög)
Dejtár
Drégelypalánk
Hont
Hugyag
Ipolydamásd
Ipolytarnóc
Ipolytölgyes
Ipolyvece
Kemence
Letkés
Litke
Ludányhalászi
Nógrádszakál
Őrhalom
Perőcsény
Szécsény
Szob
Vámosmikola

Vízbázis: 18. Hernád-Sajóköze

Alsózsolca
Böcs
Felsőzsolca
Gesztely
Hernádkak
Hernádnémeti
Ónod
Sajóhídvég
Sajólád
Sajópetri

Vízbázis: 19. Sajófelső-Bódva völgy

Arnót
Bánréve
Boldva
Borsodszirák
Dubicsány
Edelény
Hét
Izsófalva
Kazincbarcika
Múcsony
Onga
Putnok
Sajóecseg
Sajógalgóc
Sajóivánka
Sajókaza
Sajókeresztúr
Sajónémeti
Sajópálfalva
Sajópüspöki
Sajósenye
Sajószentpéter
Sajóvámos
Sajóvelezd
Serényfalva
Szirmabesenyő
Szuhakálló
Vadna
Ziliz

Vízbázis: 21. Dunántúli-középhegység

Adásztevel
Agostyán
Ajka
Ajka (Padragkút)
Aka
Alcsútdoboz
Aszófő
Ácsteszér
Baj
Bajna
Bakonybél
Bakonycsernye
Bakonyjákó
Bakonykoppány
Bakonykúti
Bakonynána
Bakonyoszlop
Bakonypölöske
Bakonysárkány
Bakonyszentkirály
Bakonyszentlászló
Bakonyszombathely
Bakonyszücs
Balatonakali
Balatonalmádi
Balatoncsicsó
Balatonederics
Balatonfüred
Balatonfűzfő
Balatongyörök
Balatonhenye
Balatonszepezd
Balatonszőlős
Balatonudvari
Balinka
Barnag
Bazsi
Bánd
Berhida
Biatorbágy
Bicske
Bicske (Csabdi)
Bodajk
Bodmér
Bodorfa
Bokod
Borzavár
Budajenő
Budakalász
Budakeszi
Budaörs
Csabrendek
Csatka
Csákberény
Csákvár
Császár
Csehbánya
Csernely
Cserszegtomaj
Csesznek
Csetény
Csobánka
Csolnok
Csopak
Csókakő
Csór
Dad
Dág
Devecser
Dorog
Döbröce
Döbrönte
Dörgicse
Dudar
Dunaszentmiklós
Epöl
Ete
Etyek
Farkasgyepű
Fehérvárcsurgó
Felcsút
Felsőörs
Fenyőfő
Ganna
Gánt
Gogánfa
Gyenesdiás
Gyepükaján
  Vissza az oldal tetejére