Időállapot: közlönyállapot (2006.V.31.)

14/2006. (V. 31.) OGY határozat

az Országgyűlés bizottságainak létrehozásáról, tisztségviselőinek és tagjainak megválasztásáról * 

1. Az Országgyűlés az Alkotmány 21. §-ának (2) bekezdése alapján az alábbi állandó bizottságokat hozza létre, azok tisztségviselőivé és tagjaivá a következő képviselőket választja:

1. Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság (29 fő)

Elnöke: Dr. Vastagh Pál (MSZP)
Alelnökei: Dr. Répássy Róbert (Fidesz)
Dr. Fodor Gábor (SZDSZ)
Tagjai: Dr. Avarkeszi Dezső (MSZP)
Dr. Bárándy Gergely (MSZP)
Dr. Csákabonyi Balázs (MSZP)
Dr. Csiha Judit (MSZP)
Dr. Faragó Péter (MSZP)
Frankné dr. Kovács Szilvia (MSZP)
Dr. Gál Zoltán (MSZP)
Dr. Hajdu Attila (MSZP)
Dr. Simon Gábor (MSZP)
Dr. Steiner Pál (MSZP)
Dr. Szép Béla (MSZP)
Dr. Toller László (MSZP)
Dr. Veresné dr. Szabó Éva (MSZP)
Dr. Wiener György (MSZP)
Dr. Balsai István (Fidesz)
Dr. Cser-Palkovics András (Fidesz)
Dr. Dorkota Lajos (Fidesz)
Dr. Horváth Balázs (Fidesz)
Dr. Kerényi János (Fidesz)
Dr. Mátrai Márta (Fidesz)
Dr. Navracsics Tibor (Fidesz)
Dr. Szakács Imre (Fidesz)
Dr. Turi-Kovács Béla (Fidesz)
Dr. Vitányi István (Fidesz)
Dr. Rubovszky György (KDNP)
Dr. Salamon László (KDNP)

2. Gazdasági és informatikai bizottság (29 fő)

Elnöke: Puch László (MSZP)
Alelnöke: Dr. Latorcai János (KDNP)
Tagjai: Farkas Imre (MSZP)
Gazda László (MSZP)
Göndör István (MSZP)
Hagyó Miklós (MSZP)
Horváth Csaba (MSZP)
Dr. Józsa István (MSZP)
Dr. Kálmán András (MSZP)
Dr. Kapolyi László (MSZP)
Márfai Péter (MSZP)
Molnár Gyula (MSZP)
Podolák György (MSZP)
Szántó János (MSZP)
Dr. Szekeres Imre (MSZP)
Végh Tibor (MSZP)
Bánki Erik (Fidesz)
Bencsik János (Fidesz)
Dr. Fónagy János (Fidesz)
Márton Attila (Fidesz)
Dr. Matolcsy György (Fidesz)
Dr. Nyitrai Zsolt (Fidesz)
Püski András (Fidesz)
Rogán Antal (Fidesz)
Dr. Selmeczi Gabriella (Fidesz)
Szatmáry Kristóf (Fidesz)
Deák András (KDNP)
Kovács Kálmán (SZDSZ)
Dr. Vas János (MDF)

3. Ifjúsági, szociális és családügyi bizottság (29 fő)

Elnöke: Dr. Vidorné dr. Szabó Györgyi (MSZP)
Alelnöke: Soltész Miklós (KDNP)
Tagjai: Borenszki Ervin (MSZP)
Dér Zsuzsanna (MSZP)
Érsek Zsolt (MSZP)
Farkas Imre (MSZP)
Filló Pál (MSZP)
Dr. Juhászné Lévai Katalin (MSZP)
Dr. Karsai József (MSZP)
Dr. Legény Zsolt (MSZP)
Lombos István (MSZP)
Tóbiás József (MSZP)
Dr. Tóth István (MSZP)
Török Zsolt (MSZP)
Dr. Ujhelyi István (MSZP)
Winkfein Csaba (MSZP)
Ágh Péter (Fidesz)
Dr. Aszódi Pál (Fidesz)
Borsos József (Fidesz)
Cseresnyés Péter (Fidesz)
Hirt Ferenc (Fidesz)
Dr. Iván László (Fidesz)
Koszorús László (Fidesz)
László Tamás (Fidesz)
Dr. Szabó Erika (Fidesz)
Vígh Ilona (Fidesz)
Dr. Zombor Gábor (Fidesz)
Dr. Lanczendorfer Erzsébet (KDNP)
Béki Gabriella (SZDSZ)

4. Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság (29 fő)

Elnöke: Varga Mihály (Fidesz)
Alelnökei: Szabó Lajos (MSZP)
Domokos László (Fidesz)
Tagjai: Dr. Bakonyi Tibor (MSZP)
Barabásné Czövek Ágnes (MSZP)
Boldvai László (MSZP)
Burány Sándor (MSZP)
Dr. Kékesi Tibor (MSZP)
Keller László (MSZP)
Kovács Tibor (MSZP)
Molnár László (MSZP)
Sándor István (MSZP)
Schwartz Béla (MSZP)
Szabados Ákos (MSZP)
Szabados József (MSZP)
Tukacs István (MSZP)
Babák Mihály (Fidesz)
Balla György (Fidesz)
Dr. Dancsó József (Fidesz)
Dr. Fazekas Sándor (Fidesz)
Lengyel Zoltán (Fidesz)
Mádi László (Fidesz)
Szijjártó Péter (Fidesz)
Tállai András (Fidesz)
Tóth András (Fidesz)
Dr. Hargitai János (KDNP)
Dr. Gegesy Ferenc (SZDSZ)
Lakos Imre (SZDSZ)
Herényi Károly (MDF)

5. Önkormányzati és területfejlesztési bizottság (29 fő)

Elnöke: Jauernik István (MSZP)
Alelnöke: Dr. Kovács Zoltán (Fidesz)
Tagjai: Balogh József (MSZP)
Dr. Balogh László (MSZP)
Dr. Buzás Péter (MSZP)
Ecsődi László (MSZP)
Hajdu László (MSZP)
Dr. Ipkovich György (MSZP)
Dr. Mester László (MSZP)
Pál Tibor (MSZP)
Papp József (MSZP)
Sós Tamás (MSZP)
Szabó György (MSZP)
Varju László (MSZP)
Warvasovszky Tihamér (MSZP)
Bebes István (Fidesz)
Dr. Bóka István (Fidesz)
Erdős Norbert (Fidesz)
Horváth István (Fidesz)
Kósa Lajos (Fidesz)
Meggyes Tamás (Fidesz)
Dr. Ódor Ferenc (Fidesz)
Dr. Tasó László (Fidesz)
Dr. Tilki Attila (Fidesz)
Vigh László (Fidesz)
Nógrádi László (KDNP)
Dr. Bőhm András (SZDSZ)
Gulyás József (SZDSZ)
Hock Zoltán (MDF)

6. Egészségügyi bizottság (23 fő)

Elnöke: Dr. Kökény Mihály (MSZP)
Alelnöke: Dr. Mikola István (Fidesz)
Tagjai: Dr. Czinege Imre (MSZP)
Dr. Garai István (MSZP)
Gyula Ferencné (MSZP)
Keller László (MSZP)
Dr. Nyul István (MSZP)
Dr. Perjési Klára (MSZP)
Dr. Schvarcz Tibor (MSZP)
Dr. Tittmann János (MSZP)
Dr. Tóth István (MSZP)
Tóth Tiborné dr. (MSZP)
Winkfein Csaba (MSZP)
Dr. Heintz Tamás (Fidesz)
Dr. Horváth Zsolt (Fidesz)
Dr. Kupper András (Fidesz)
Dr. Molnár Ágnes (Fidesz)
Dr. Pesti Imre (Fidesz)
Dr. Spiák Ibolya (Fidesz)
Dr. Nagy Kálmán (KDNP)
Dr. Puskás Tivadar (KDNP)
Béki Gabriella (SZDSZ)
Dr. Csáky András (MDF)

7. Oktatási és tudományos bizottság (23 fő)

Elnöke: Dr. Szabó Zoltán (MSZP)
Alelnökei: Zsigó Róbert (Fidesz)
Dr. Sándor Klára (SZDSZ)
Tagjai: Botka Lajosné (MSZP)
Deák Istvánné (MSZP)
Dr. Jánosi György (MSZP)
Katanics Sándor (MSZP)
Kormos Dénes (MSZP)
Mohácsi József (MSZP)
Rónavölgyi Endre Béláné (MSZP)
Rózsa Endre (MSZP)
Szabó Gyula (MSZP)
Tatai-Tóth András (MSZP)
Tóth Tiborné dr. (MSZP)
Dr. Pálinkás József (Fidesz)
Pánczél Károly (Fidesz)
Pokorni Zoltán (Fidesz)
Dr. Pósán László (Fidesz)
Révész Máriusz (Fidesz)
Tóth Ferenc (Fidesz)
Dr. Hoffmann Rózsa (KDNP)
Kuzma László (KDNP)
Almássy Kornél (MDF)

8. Mezőgazdasági bizottság (22 fő)

Elnöke: Font Sándor (Fidesz)
Alelnökei: Gőgös Zoltán (MSZP)
Jakab István (Fidesz)
Tagjai: Bedő Tamás (MSZP)
Csontos János (MSZP)
Demendi László (MSZP)
Godó Lajos (MSZP)
Herbály Imre (MSZP)
Hunvald György (MSZP)
Dr. Karsai József (MSZP)
Kis Péter László (MSZP)
Paizs József (MSZP)
Zatykó János (MSZP)
Dr. Ángyán József (Fidesz)
Bagi Béla (Fidesz)
Czerván György (Fidesz)
Fülöp István (Fidesz)
Járvás István (Fidesz)
Kispál Ferenc (Fidesz)
Örvendi László József (Fidesz)
Dr. Medgyasszay László (KDNP)
Dr. Kis Zoltán (SZDSZ)

9. Európai ügyek bizottsága (20 fő)

Elnöke: Dr. Eörsi Mátyás (SZDSZ)
Alelnökei: Kocsi László (MSZP)
Firtl Mátyás (KDNP)
Tagjai: Dr. Botka László (MSZP)
Káli Sándor (MSZP)
Dr. Legény Zsolt (MSZP)
Dr. Molnár Csaba (MSZP)
Szirbik Imre (MSZP)
Szűcs Erika (MSZP)
Dr. Tóth Bertalan (MSZP)
Varga Zoltán (MSZP)
Veress József (MSZP)
Dr. Braun Márton (Fidesz)
Ékes József (Fidesz)
Dr. Hörcsik Richárd (Fidesz)
Ivanics Ferenc (Fidesz)
Manninger Jenő (Fidesz)
Nógrádi Zoltán (Fidesz)
Pelczné dr. Gáll Ildikó (Fidesz)
Dr. Csapody Miklós (MDF)

10. Külügyi és határon túli magyarok bizottsága (20 fő)

Elnöke: Németh Zsolt (Fidesz)
Alelnöke: Dr. Kozma József (MSZP)
Tagjai: Dr. Gedei József (MSZP)
Hárs Gábor (MSZP)
Kárpáti Tibor (MSZP)
Dr. Kékesi Tibor (MSZP)
Kránitz László (MSZP)
Nagy Jenő (MSZP)
Dr. Szakács László (MSZP)
Dr. Vadai Ágnes (MSZP)
Dr. Varga László (MSZP)
Balla Mihály (Fidesz)
Dr. Gógl Árpád (Fidesz)
Dr. Gruber Attila (Fidesz)
Dr. Horváth János (Fidesz)
Dr. Kelemen András (Fidesz)
Dr. Nagy Gábor Tamás (Fidesz)
Potápi Árpád (Fidesz)
Rácz Róbert (Fidesz)
Dr. Eörsi Mátyás (SZDSZ)

11. Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság (19 fő)

Elnöke: Balog Zoltán (Fidesz)
Alelnökei: Fogarasiné Deák Valéria (MSZP)
Szászfalvi László (KDNP)
Tagjai: Donáth László (MSZP)
Dr. Faragó Péter (MSZP)
Godó Lajos (MSZP)
Lénárt László (MSZP)
Nyakó István (MSZP)
Dr. Nyul István (MSZP)
Dr. Szabóné Müller Tímea (MSZP)
Tóth Gyula (MSZP)
Bíró Ildikó (Fidesz)
Farkas Flórián (Fidesz)
Kubatov Gábor (Fidesz)
Schmidt Ferenc (Fidesz)
Varga József (Fidesz)
Dr. Semjén Zsolt (KDNP)
Gusztos Péter (SZDSZ)
Pettkó András (MDF)

12. Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság (19 fő)

Elnöke: Simon Gábor (MSZP)
Alelnöke: Bernáth Ildikó (Fidesz)
Tagjai: Dr. Bóth János István (MSZP)
Filló Pál (MSZP)
Gúr Nándor (MSZP)
Kiss Ferenc (MSZP)
Nagy László (MSZP)
Rákóczy Attila István (MSZP)
Rózsa Endre (MSZP)
Vécsi István (MSZP)
Dr. Czira Szabolcs (Fidesz)
Czomba Sándor (Fidesz)
Kontur Pál (Fidesz)
Molnár Oszkár (Fidesz)
Nagy István (Fidesz)
Németh Zsolt (Fidesz,
Vas megye, 05. OEVK)
Rácz István (Fidesz)
Wittner Mária (Fidesz)
Dr. Hankó Faragó Miklós (SZDSZ)

13. Környezetvédelmi bizottság (19 fő)

Elnöke: Katona Kálmán (MDF)
Alelnökei: Dr. Orosz Sándor (MSZP)
Dr. Nagy Andor (KDNP)
Tagjai: Bedő Tamás (MSZP)
Demendi László (MSZP)
Fetser János (MSZP)
Gyárfás Ildikó (MSZP)
Dr. Józsa István (MSZP)
Kis Péter László (MSZP)
Dr. Oláh Lajos (MSZP)
Szabó Imre (MSZP)
Balogh József (Fidesz)
Bányai Gábor (Fidesz)
Császár Antal (Fidesz)
Farkas Sándor (Fidesz)
Fehérvári Tamás (Fidesz)
Kékkői Zoltán József (Fidesz)
Molnár Béla (KDNP)
Gusztos Péter (SZDSZ)

14. Kulturális és sajtóbizottság (19 fő)

Elnöke: Dr. Pető Iván (SZDSZ)
Alelnökei: Dr. Jánosi György (MSZP)
Halász János (Fidesz)
Tagjai: Alexa György (MSZP)
Alföldi Albert (MSZP)
Bókay Endre (MSZP)
Fedor Vilmos (MSZP)
Gy. Németh Erzsébet (MSZP)
Halmai Gáborné (MSZP)
Lukács Zoltán (MSZP)
Dr. Vitányi Iván (MSZP)
Ékes Ilona (Fidesz)
Gulyás Dénes (Fidesz)
Dr. Gyimesi Endre (Fidesz)
Kiss Attila (Fidesz)
Dr. Kontrát Károly (Fidesz)
Tellér Gyula (Fidesz)
Vincze László (Fidesz)
Dr. Lukács Tamás (KDNP)

15. Sport- és turisztikai bizottság (19 fő)

Elnöke: Lasztovicza Jenő (Fidesz)
Alelnöke: Dr. Tompa Sándor (MSZP)
Tagjai: Dr. Horváth Klára (MSZP)
Koscsó Lajos (MSZP)
Dr. Nagy Imre (MSZP)
Nagy Jenő (MSZP)
Páva Zoltán (MSZP)
Rába László (MSZP)
Tóth József (MSZP)
Dr. Tóth József (MSZP)
Becsó Zsolt (Fidesz)
Hadházy Sándor (Fidesz)
Kovács Ferenc (Fidesz)
Nagy Sándor (Fidesz)
Szalay Ferenc (Fidesz)
Szijjártó Péter (Fidesz)
Dr. Világosi Gábor (SZDSZ)
Dr. Gyenesei István (független)

16. Honvédelmi és rendészeti bizottság (17 fő)

Elnöke: Dr. Lázár János (Fidesz)
Alelnökei: Keleti György (MSZP)
Karsai Péter (MDF)
Tagjai: Ecsődi László (MSZP)
Földesi Zoltán (MSZP)
Laboda Gábor (MSZP)
Márfai Péter (MSZP)
Mécs Imre (MSZP)
Tóth Károly (MSZP)
Dr. Vadai Ágnes (MSZP)
Csampa Zsolt (Fidesz)
Dr. Kontrát Károly (Fidesz)
Nyitray András (Fidesz)
Dr. Simon Miklós (Fidesz)
Tóth Gábor (Fidesz)
Básthy Tamás (KDNP)
Dr. Kis Zoltán (SZDSZ)

17. Nemzetbiztonsági bizottság (11 fő)

Elnöke: Dr. Simicskó István (KDNP)
Alelnöke: Tóth Károly (MSZP)
Tagjai: Dr. Géczi József Alajos (MSZP)
Gőgös Zoltán (MSZP)
Mécs Imre (MSZP)
Dr. Wiener György (MSZP)
Demeter Ervin (Fidesz)
Dr. Kövér László (Fidesz)
Lezsák Sándor (Fidesz)
Gulyás József (SZDSZ)
Dr. Boross Péter (MDF)

18. Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság (10 fő)

Elnöke: Dr. Géczi József Alajos (MSZP)
Alelnöke: Dr. Deutsch-Für Tamás (Fidesz)
Tagjai: Dr. Avarkeszi Dezső (MSZP)
Dr. Molnár Zsolt (MSZP)
Tatai-Tóth András (MSZP)
Dr. Hende Csaba (Fidesz)
Szűcs Lajos (Fidesz)
Móring József Attila (KDNP)
Dr. Hankó Faragó Miklós (SZDSZ)
Dr. Dávid Ibolya (MDF)

2. Az Országgyűlés bizottságairól, tisztségviselőiről és tagjairól szóló 20/2002. (V. 16.) OGY határozat, valamint az ideiglenes és egyéb bizottságokra, valamint tagjainak megválasztására vonatkozó országgyűlési határozatok hatályukat vesztik.


  Vissza az oldal tetejére