Időállapot: közlönyállapot (2023.VII.6.)

2023. évi LII. törvény - a pedagógusok új életpályájáról 5/5. oldal

b) a köznevelési intézménybe beérkezéséről, eltávozásáról gondoskodni,

c) biztosítani a tankötelezettség teljesítését,

d) jogszabályban előírt nyilatkozatokat megtenni,

e) szükség esetén a köznevelési intézmény, valamint a köznevelés rendszere által, vagy azokon keresztül biztosítható támogatások igénybevételének kezdeményezéséről gondoskodni.

(1e) Az (1d) bekezdés b) pontjában foglaltakról a szülő, értesítendő hozzátartozó megbízás vagy – a gyermek, kiskorú tanuló megfelelő kora és érettsége esetén, a szülő felelősségére – a gyermek, kiskorú tanuló útján is gondoskodhat.”

(38) Az Nkt. 75. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A köznevelésért felelős miniszternek a köznevelési közszolgálati feladatok megszervezéséhez szükséges döntései előkészítése céljából a hivatal tankerületi központ illetékességi területe szerinti bontásban, fenntartó típusonként évente jelentést készít a köznevelésért felelős miniszter számára a fenntartói és intézményi tanulmányi rendszerekben és a KIR-ben rendelkezésre álló adatok felhasználásával a nevelési-oktatási intézményi férőhelyek és a nevelésben-oktatásban részt vevő gyermekek, tanulók létszámának alakulásáról. A jelentést a köznevelésért felelős miniszter által vezetett minisztérium honlapján közzé kell tenni.”

(39) Az Nkt. 77. § (2) bekezdés h) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A köznevelésért felelős miniszter)

„h) jóváhagyja az iskolák által használt bizonyítványnyomtatványokat, és a kiállításuk alapjául szolgáló nyomtatványokat, engedélyezi előállításukat és forgalomba hozatalukat, továbbá jóváhagyja a kötelező tanügyi nyilvántartást felváltó, a tanulmányi rendszerben megvalósuló elektronikus adatnyilvántartást,”

(40) Az Nkt. 77. § (2) bekezdése a következő l) ponttal egészül ki:

(A köznevelésért felelős miniszter)

„l) nemzetközi megállapodás alapján működő köznevelési intézmény által folytatott nevelés-oktatás esetén megállapítja a nevelés-oktatás nemzetiségi irányelvnek való megfelelését.”

(41) Az Nkt. 80. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A köznevelésért felelős miniszter az országos mérési feladatok keretében gondoskodik a nevelési-oktatási intézményekben folyó pedagógiai tevékenység méréséről, értékeléséről. Az alapkészségek, képességek országos mérésének évfolyamait, valamint tárgyait a köznevelésért felelős miniszter az e törvény felhatalmazása alapján kiadott miniszteri rendeletben határozza meg azzal, hogy annak a rendeletben meghatározott évfolyamokon minden tanévben ki kell terjednie a köznevelés nappali rendszerű iskolai oktatás munkarendje szerinti tanuló esetében a szövegértési, a matematikai és a természettudományos eszköztudás fejlődésének vizsgálatára. Az iskola vezetője, a tanuló és a pedagógus – az e törvény felhatalmazása alapján kiadott miniszteri rendeletben meghatározottak szerint – részt vesz az országos mérés, értékelés feladatainak végrehajtásában.”

(42) Az Nkt. 80. § (7) és (8) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(7) A személyazonosításra alkalmas módon tárolt adat kizárólag a tanulmányi rendszerben tárolható, és csak az iskolán belül használható fel, a tanuló fejlődésének figyelemmel kísérése, a fejlődéséhez szükséges pedagógiai intézkedések kidolgozása és megvalósítása céljából. A személyazonosításra alkalmas módon tárolt, a tanuló fejlődésének figyelemmel kísérésére vonatkozó adatok a tanulmányi rendszerből a szülő egyetértésével átadhatók a pedagógiai szakszolgálat részére a tanuló fejlődésének megállapításával kapcsolatos eljárásban történő felhasználás céljára.

(8) Az országos mérésnek, értékelésnek a tanulóra vonatkozó adatait a tanulmányi rendszerben az érintett tanuló és szülője részére hozzáférhetővé kell tenni.”

(43) Az Nkt. 83. § (2) bekezdés g) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A fenntartó)

„g) jóváhagyja a köznevelési intézmény SZMSZ-ét, pedagógiai programját, éves munkatervét, továbbképzési programját, tantárgyfelosztását,”

(44) Az Nkt. 83. § (2) bekezdése a következő j) ponttal egészül ki:

(A fenntartó)

„j) dönt a nevelési-oktatási intézmény munkáját átfogó elemzések, értékelések, beszámolók elfogadásáról.”

(45) Az Nkt. a következő 84/A–84/C. §-sal egészül ki:

„84/A. § (1) Az intézmény igazgatója a köznevelési közfeladat – ideértve a gyermekek művelődéshez való joga biztosításának kötelezettségét – folyamatos ellátásának biztosítása érdekében jelzéssel él a fenntartó felé, ha az állami fenntartású köznevelési intézmény működése bármely okból nem biztosítható.

(2) A köznevelési intézmény fenntartója a jelzés alapján az érintett intézmény számára eltérő feladatellátási helyet jelöl ki.

(3) A kijelölést haladéktalanul meg kell szüntetni akkor, ha az (1) bekezdés szerinti állapot már nem áll fenn.

84/B. § (1) Az 84/A. § (2) bekezdése szerinti kijelölés esetén, ha a köznevelési közfeladat-ellátás másképp nem biztosítható – törekedve arra, hogy valamennyi érintett gyermek, tanuló, megfelelő színvonalú és mennyiségű oktatásban, nevelésben részesüljön –

a) a 25. § (7) bekezdésében foglaltaktól eltérően a köznevelési intézményben az óvodai csoportra, iskolai osztályra, kollégiumi tanulócsoportra megállapított maximális létszám meghaladható,

b) a 84. § (3) bekezdésében foglaltaktól eltérően a fenntartó tanítási évben, nevelési évben

ba) iskolát indíthat, iskolát, kollégiumot, óvodát átszervezhet, megszüntethet, fenntartói jogát átadhatja, feladatait megváltoztathatja,

bb) iskolai osztályt, kollégiumi tanulócsoportot, óvodai csoportot átszervezhet, megszüntethet, azzal, hogy törekedni kell, hogy biztosítva legyen az átvett tanulók esetében az osztályok, csoportok együtt tartása, maximális és átlag osztály- és csoportlétszámoktól eltérő létszámú osztályokat és csoportokat is létre lehet hozni,

c) a 84. § (7) bekezdés d) pontjában foglaltaktól eltérően a fenntartó, a tankerületi központ, valamint az állami felsőoktatási intézmény által fenntartott intézmény esetében a köznevelésért felelős miniszter legkésőbb az intézkedés tervezett végrehajtása időpontjában hozhat döntést a nevelési-oktatási intézmény átszervezésével kapcsolatban.

(2) Az (1) bekezdés szerinti esetekben a fenntartó a tantárgyfelosztást és az órarendet a tanítási év közben is módosíthatja.

(3) Az (1) bekezdés szerinti esetekben a fenntartó a nevelő-oktató munka megszervezése során a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló miniszteri rendeletben foglalt kötelező (minimális) helyiség- és a miniszteri dokumentumban kiadott eszközjegyzéknek való megfelelőséget biztosítani törekszik, azzal, hogy attól – a sajátos nevelési igényű gyermek, tanuló esetében az esélyegyenlőséghez szükséges eszközök biztosítása kivételével – a feltétlenül szükséges mértékben eltérhet.

(4) A (3) bekezdés szerinti eltérés során – a gyermekek művelődéshez való jogának biztosítása érdekében – a fenntartó

a) legalább a – miniszteri rendeletben meghatározott, adott helyiséghez és kiszolgáló helyiséghez kapcsolódó – mennyiségi mutatóként meghatározott szempont 50%-át biztosítja,

b) az a) ponttól eltérően önálló igazgatói, igazgató-helyettesi, tagintézmény-, intézmény egységvezető-helyettesi, iskolatitkári iroda helyett nevelőtestületi szoba is biztosítható,

c) a kötelező (minimális) felszerelési jegyzékben meghatározott eszközök, felszerelések helyettesíthetők az adott eszköz, felszerelés funkciójának kiváltására alkalmas más eszközzel, felszereléssel,

d) az egészség- és munkavédelmi eszközök minimális szabályaitól nem térhet el.

(5) Az (1) és (2) bekezdés szerinti intézkedésben az eltérő feladatellátási helyet úgy kell kijelölni, hogy a gyermek, a tanuló számára a kijelölt feladatellátási helyen a nevelés, a nevelés-oktatás igénybevétele ne jelentsen aránytalan terhet.

84/C. § A 84/A. § (2) bekezdése szerinti kijelölés esetén, ha a köznevelési közfeladat-ellátás másképp nem biztosítható,

a) a pedagógusok új életpályájáról szóló 2023. évi LII. törvény 76. § (1) bekezdésében foglaltaktól eltérően az általános teljes napi munkaidő a napi nyolc órát meghaladhatja, azzal, hogy a napi munkaidő mértéke a tizenkét, a heti munkaidő mértéke a negyvennyolc órát nem haladhatja meg, továbbá a felek megállapodása az általános teljes napi munkaidőnél rövidebb teljes napi munkaidőt nem állapíthat meg,

b) a pedagógusok új életpályájáról szóló 2023. évi LII. törvény 76. § (2) bekezdésében foglaltaktól eltérően felek az adott munkakörre irányadó teljes napi munkaidőnél rövidebb napi munkaidőben nem állapodhatnak meg,

c) az Mt. 97. § (5) bekezdésében foglaltaktól eltérően a munkáltató a közölt munkaidő-beosztást a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetét megelőzően legkésőbb tizenkét órával korábban módosíthatja, azzal, hogy a munkáltató a közölt munkaidő-beosztást a munkavállaló írásbeli kérésére is módosíthatja,

d) az Mt. 107. § a) pontjában foglaltaktól eltérően a munkaidő-beosztástól eltérő munkaidő nem minősül rendkívüli munkaidőnek.”

(46) Az Nkt. 85. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:

„(1a) A fenntartó a köznevelési intézmény pedagógiai programjának, éves munkatervének, valamint SZMSZ-ének jóváhagyásáról az igazgató általi felterjesztést követő harminc napon belül dönt.”

(47) Az Nkt. a következő 90/A. §-sal egészül ki:

„90/A. § Nemzetközi egyezmény alapján a külföldi állam joga szerint működő köznevelési intézményben a Nat szerint működő intézményegység is létrehozható. Az intézményegységek szervezeti és szakmai tekintetben önállóak. Az e § alapján működő intézmény magyar bizonyítványt is kiadhat. Az e § szerint működő intézmény a 20. § (1) bekezdése szerinti többcélú intézményként is működhet.”

(48) Az Nkt. 93/B. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A könyv, a szótár, a szöveggyűjtemény, az atlasz, a kislexikon, a munkatankönyv, a munkafüzet, a feladatgyűjtemény, a digitális tananyag, és a nevelési-oktatási program részét alkotó információhordozó, feladathordozó – az e törvényben és az e törvény felhatalmazása alapján kiadott kormányrendeletben meghatározott eljárásban – tankönyvvé nyilvánítható. A tananyag a zárt rendszerű elektronikus oktatási rendszerben elérhetővé tehető.”

(49) Az Nkt. 93/C. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A digitális tananyag és a zárt rendszerű elektronikus oktatással biztosított tananyag a tankönyvjegyzékre tartós tankönyvként nem vehető fel.”

(50) Az Nkt. 93/C. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A (3) bekezdésben foglaltakat nem kell alkalmazni a szótár, a szöveggyűjtemény, a feladatgyűjtemény, az atlasz, a kislexikon, a munkafüzet, a digitális tananyag, a zárt rendszerű elektronikus oktatással biztosított tananyag és a nevelési-oktatási program részét alkotó információhordozó, feladathordozó és az idegen nyelvi tankönyvek tekintetében, továbbá akkor, ha bevett egyház vagy annak belső egyházi jogi személye a köznevelésért felelős miniszter által közzétett nyilvános felhívására készít tankönyvet.”

(51) Az Nkt. 93/F. § (2) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A tankönyvtámogatás felhasználható)

„b) ha az iskolában a nevelő és oktató munkához részben vagy egészben nem alkalmaznak tankönyvet, készségfejlesztő iskolai nevelés-oktatáshoz és a fejlesztő nevelés-oktatáshoz a pedagógiai programban foglaltak megvalósítását szolgáló, a tankönyvjegyzéken nem szereplő könyvek, munkafüzetek, feladatlapok, digitális tananyagok beszerzésére, a szakmai munkaközösség és az iskolai szülői szervezet egyetértésével.”

(52) Az Nkt. 94. § (1) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Felhatalmazást kap a köznevelésért felelős miniszter, hogy)

„b) az ágazati minőségpolitikai feladatok ellátásának, az országos mérési feladatok szervezésének, a tanulók fizikai állapotának és edzettségének mérésével kapcsolatos feladatokat, a tanulói teljesítmény értékelésének rendjét és elveit, valamint a 80. § (1) bekezdésben foglaltak részletszabályait,”

(rendeletben állapítsa meg.)

(53) Az Nkt. 94. § (4) bekezdése a következő o) ponttal egészül ki:

(Felhatalmazást kap a Kormány, hogy)

„o) a hivatalnak az Országos Statisztikai Adatfelvételi Program végrehajtásával, valamint az egyéb hazai rendszeres és eseti oktatási tárgyú statisztikai adatszolgáltatásokkal kapcsolatos feladatainak ellátásával összefüggő adatszolgáltatás rendjét,”

(rendeletben állapítsa meg.)

(54) Az Nkt. 99/B. §-a a következő (1) bekezdéssel egészül ki:

„(1) A Magyar Diáksport Szövetség a 44/B. § (5) bekezdésében meghatározott a NETFIT rendszerben már rögzített mérési eredmények adatait a mindennapos testnevelés eredményességének vizsgálata céljából első alkalommal 2024. január 31-éig átadja a hivatal részére.”

(55) Az Nkt. 54. alcíme a következő 99/L. §-sal egészül ki:

„99/L. § Az Nkt. 7. § (1) bekezdés a) pontja szerinti köznevelési intézmény 2024. szeptember 1-ig – a tanulmányi rendszer vonatkozásában – az Nkt. 2023. augusztus 31-én hatályos rendelkezéseit alkalmazza.”

(56) Az Nkt.

1. 2. § (1) bekezdésében a „szakgimnáziumi, illetve a szakiskolai nevelés-oktatásban az Szkt. 3. § (1) bekezdés a) és b) pontjában meghatározottak szerint, a készségfejlesztő iskola tekintetében pedig az utolsó gyakorlati évfolyam befejezéséig az állam közszolgálati feladata.” szövegrész helyébe a „szakgimnáziumi nevelésben-oktatásban a második szakképesítés megszerzését biztosító első képesítő vizsga, szakmai vizsga befejezéséig, a szakiskolai nevelésben-oktatásban az adott szakképesítés, szakképzettség megszerzését biztosító első képesítő vizsga, szakmai vizsga befejezéséig, valamint a készségfejlesztő iskola utolsó gyakorlati évfolyamának befejezéséig a magyar állam közszolgálati feladata. Ingyenes részvétel szempontjából nem számít önálló szakképesítésnek a munkakör magasabb színvonalon történő ellátása céljából megszerzett szakképesítés.” szöveg,

2. 3. § (9a) bekezdés záró szövegrészében, 30. § (5) bekezdés a) pontjában, 36. § (3) bekezdésében, 48. § (3) bekezdésében, 61. § (8) bekezdésében, 73. § (5) bekezdés c) pontjában, valamint 94. § (3) bekezdés a) pontjában az „intézményvezető” szövegrész helyébe az „igazgató” szöveg,

3. 4. §

a) 26. pontjában a „közalkalmazotti jogviszony vagy munkaviszony” szövegrész helyébe a „köznevelési foglalkoztatotti jogviszony vagy munkaviszony” szöveg,

b) 43. pontjában az „alkalmazható tankönyv,” szövegrész helyébe az „alkalmazható tankönyv, amely a tanulmányi rendszeren keresztül elektronikus könyv formátumban is szabadon hozzáférhetővé tehető,” szöveg,

4. 9. § (8) bekezdésében a „települési önkormányzat” szövegrész helyébe a „települési önkormányzat vagy Magyarországon nyilvántartásba vett közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítvány” szöveg,

5. 12. § (1) bekezdésében a „szakmai képzés folyik.” szövegrész helyébe a „szakmai képzés folyik. A szakgimnáziumban, a közismereti oktatás utolsó évfolyamának sikeres elvégzéséről kiállított bizonyítvány középfokú végzettséget tanúsít.” szöveg,

6. 15/A. § (3) bekezdésében az „Az állami intézményfenntartó központ” szövegrész helyébe az „Az illetékes tankerületi központ – az oktatási központ egyetértésével –” szöveg,

7. 21. § (11) bekezdésében a „Sajátos nevelési igényű tanulók iskolai oktatásának irányelve” szövegrész helyébe a „Sajátos nevelési igényű tanulók iskolai oktatásának irányelve, a tartós gyógykezelés alatt álló gyermekek, tanulók köznevelési ellátásának irányelve” szöveg,

8. 22. § (2) bekezdésében a „hetven százaléka határozatlan időre szóló munkaviszonyban közalkalmazotti vagy egyházi szolgálati jogviszonyban áll” szövegrész helyébe az „ötven százaléka határozatlan időre szóló köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban, munkaviszonyban vagy egyházi szolgálati jogviszonyban áll. Az állami fenntartású intézményben a fenntartó engedélyével az óraadók létszáma az ötven százalékot meghaladhatja.” szöveg,

9. 27. §

a) (2) bekezdésében a „továbbá tizenhét” szövegrész helyébe a „továbbá hét órától tizennyolc” szöveg, az „a tanulók felügyeletéről” szövegrész helyébe az „a tanulók felügyeletéről azzal, hogy tizenhat óra után a tanulók felügyeletét nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő munkakörben foglalkoztatottak láthatják el” szöveg,

b) (4) bekezdésében a „kötelező tanóráinak számát, beleértve a választható” szövegrész helyébe a „finanszírozott” szöveg, az „Az iskola a tanuló heti kötelező tanóráinak száma” szövegrész helyébe a „Az iskola a tanuló NAT szerint meghatározott heti kötelező tanóráinak száma” szöveg,

10. 30. § (3) bekezdésében az „elrendelheti a hat tanítási napból álló tanítási hét megszervezését, valamint a tanuló heti kötelező óraszámát meghaladó tanítás megszervezését” szövegrész helyébe az „elrendelheti a hat tanítási napból álló tanítási hét, valamint a tanuló heti kötelező óraszámát meghaladó tanítás megszervezését” szöveg,

11. 31. § (2) bekezdés d) pontjában, 36. § (1) bekezdés d) pontjában az „intézményvezetői” szövegrész helyébe az „igazgatói” szöveg,

12. 32. § (1) bekezdés

a) b) pontjában az „intézményvezető-helyettesek” szövegrész helyébe az „igazgató-helyettesek” szöveg,

b) i) pontjában az „SZMSZ-e, házirendje, valamint a nevelési-oktatási intézmény pedagógiai programja” szövegrész helyébe a „házirendje” szöveg,

13. 38. § (7) bekezdésében a „köznevelési feladatokat ellátó hatóság által működtetett érettségi vizsga vizsgabizottság döntése ellen” szövegrész helyébe a „köznevelési feladatokat ellátó hatóság által működtetett érettségi vizsga vizsgabizottság, valamint a független vizsgabizottság döntése ellen” szöveg,

14. 42. § (3) bekezdésében, 58. § (2) bekezdésében, 62. § (1a), (1b), (1c) és (1e) bekezdésében, 69. § (2) és (3) bekezdésében, 72. § (5) bekezdés d) és e) pontjában, 73. § (7) bekezdésében, 83. § (6) bekezdésében, 92. § (7) bekezdésében a „vezetője” szövegrész helyébe az „igazgatója” szöveg,

15. 70. § (4) bekezdés záró szövegrészében a „vezetőjéből” szövegrész helyébe az „igazgatójából” szöveg,

16. 34. alcím címében az „és alkalmazottak” szövegrész helyébe a „ , nevelő-oktató munkát segítő munkakörben foglalkoztatottak és egyéb alkalmazottak” szöveg,

17. 62. § (6) bekezdésében az „ötvenöt-hatvanöt százalékában” szövegrész helyébe a „hatvan százalékában – azaz huszonnégy órában –” szöveg,

18. 74. § (4) bekezdésében, 76. §-ban, 83. § (4a) bekezdésében, 84. § (9) bekezdés c) pontjában, 85. § (4) bekezdésében a „vezetőjének” szövegrész helyébe az „igazgatójának” szöveg,

19. 63. § (3) bekezdésében a „szabadidő-szervező és pedagógiai asszisztens” szövegrész helyébe a „szabadidő-szervező, pedagógiai asszisztens és gyógypedagógiai asszisztens” szöveg,

20. 76. §-ában a „központ fenntartója” szövegrész helyébe a „központ” szöveg,

21. 78. § (1) bekezdés d) pontjában az „a köznevelési intézményvezetők” szövegrész helyébe az „az igazgatók” szöveg,

22. 79. § (7) és (8) bekezdésében az „intézményvezetővel” szövegrész helyébe az „igazgatóval” szöveg,

23. 83. § (2) bekezdés i) pontjában a „pedagógiai programot, a házirendet, valamint a SZMSZ-t” szövegrész helyébe a „házirendet” szöveg,

24. 85. §

a) (1) bekezdésében az „SZMSZ-e, házirendje, pedagógiai programja” szövegrész helyébe a „házirendje” szöveg,

b) (2) bekezdésében az „intézményvezetőt” szövegrész helyébe az „igazgatót” szöveg,

25. 94. § (1) bekezdés r) pontjában a „tanítási év rendjét” szövegrész helyébe a „tanítási év rendjét, a tanítási év meghosszabbítását,” szöveg,

26. 69. § (1) bekezdés nyitó szövegrészében és (1) bekezdés b) pontjában a „vezetője” szövegrész helyébe az „igazgatója” szöveg,

27. 69. §

a) (4) bekezdésében az „intézményvezető munkáját” szövegrész helyébe az „intézmény igazgatójának munkáját” szöveg,

b) (4) bekezdésében az „intézményvezető munkájának” szövegrész helyébe az „igazgató munkájának” szöveg,

28. 83. § (6) bekezdésében a „vezetőjének” szövegrészek helyébe az „igazgatójának” szöveg

lép.

(57) Hatályát veszti az Nkt.

1. 20. § (9) bekezdésében az „a családsegítő szolgálat,” szövegrészek,

2. 32. § (1) bekezdés a)–b) pontja, g) pontjában az „és a pedagógus” szövegrész,

3. 41. § (4b) bekezdése és a (6)–(7) bekezdése,

4. 61. § (1)–(2) és (5)–(9) bekezdése,

5. 62. § (2)–(3) bekezdése és (5)–(14) bekezdése,

6. 63. § (3)–(5) bekezdése,

7. 35/A. alcíme,

8. 64. §-a

9. 37. és 38. alcíme,

10. 68. §-a,

11. 69. § (1) bekezdés b) és e) pontja és (5)–(6) bekezdése,

12. 70. § (2) bekezdés a)–d) pontja és (5) bekezdése,

13. 83. § (2) bekezdés f) pontja,

14. 85/A. §-a,

15. 94. § (1) bekezdés v) pontja, (4) bekezdés e), g) és t) pontja,

16. 97. § (16) bekezdése és (21) bekezdése,

17. 99/B. § (10) bekezdése,

18. 1–2. melléklete,

19. 5. melléklete,

20. 7–8. melléklete.

172. § [A Kttv. módosítása]

(1) A Kttv. 150. § (3) bekezdése a következő j) ponttal egészül ki:

(A jubileumi jutalomra jogosító idő megállapításánál)

„j) a költségvetési intézménynél egészségügyi szolgálati jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban”

(töltött időt kell figyelembe venni.)

(2) A Kttv.

a) 6. § 4. pontjában a „közalkalmazotti jogviszony” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszony, az egészségügyi szolgálati jogviszony, a köznevelési foglalkoztatotti jogviszony” szöveg,

b) 8. § (5) bekezdésében a „közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonyban, az egészségügyi szolgálati jogviszonyban, a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg

lép.

173. § [A lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról szóló 2011. évi CCVI. törvény módosítása]

A lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról szóló 2011. évi CCVI. törvény 21. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„21. § (1) Közcélú tevékenységet ellátó egyházi jogi személynél az ilyen feladathoz kapcsolódóan foglalkoztatottak munkaviszonyának tartalma a munkabér, munkaidő és pihenőidő vonatkozásában

a) a közalkalmazotti jogviszonyhoz igazodik azzal, hogy a foglalkoztatott javára történő eltérés megengedett,

b) köznevelési intézménnyel létesített munkaviszony esetén a pedagógusok új életpályájáról szóló törvény szabályait kell alkalmazni.

(2) Az (1) bekezdés szerinti foglalkoztatottakra az állami vagy a helyi önkormányzati intézmények foglalkoztatottaira vonatkozó központi bérpolitikai intézkedések azonos feltételekkel terjednek ki.”

174. § [Az Országgyűlésről szóló 2012. évi XXXVI. törvény módosítása]

(1) Az Országgyűlésről szóló 2012. évi XXXVI. törvény (a továbbiakban: Ogytv.) 124/L. § (3) bekezdése a következő l) ponttal egészül ki:

(A jubileumi jutalomra jogosító idő megállapításánál)

„l) költségvetési intézménynél egészségügyi szolgálati jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban töltött időt”

(kell figyelembe venni.)

(2) Az Ogytv.

a) 96. § (3) bekezdésében a „közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonyban, egészségügyi szolgálati jogviszonyban vagy köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban”,

b) 97. § (1) bekezdésében a „közalkalmazotti” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti, egészségügyi szolgálati, köznevelési foglalkoztatotti”

szöveg lép.

175. § [A rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvény módosítása]

(1) A rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvény (a továbbiakban: Hszt.) 289/H. § d) pontja a következő dh) alponttal egészül ki:

[Ahol e törvény szolgálati időről rendelkezik, szolgálati időként kell figyelembe venni:

az a)–c) pont alá nem tartozó költségvetési szervnél]

dh) köznevelési foglalkoztatotti”

[jogviszonyban eltöltött időt;]

(2) A Hszt.

a) 51. § (2) bekezdésében és 65. § (2) bekezdésében, (3) bekezdés a) pontjában az „egészségügyi szolgálati jogviszonyban” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban”,

b) 91. § (2) bekezdés b) pontjában az „egészségügyi szolgálati jogviszony” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszony, köznevelési foglalkoztatotti jogviszony”,

c) 95. §-ában az „egészségügyi szolgálati jogviszonyban” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban”,

d) 280. § (1) bekezdés f) pontjában, 283. §-ában az „egészségügyi szolgálati,” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati, köznevelési foglalkoztatotti,”

szöveg lép.

176. § [Az állami projektértékelői jogviszonyról, valamint egyes kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2016. évi XXXIII. törvény módosítása]

(1) Az állami projektértékelői jogviszonyról, valamint egyes kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2016. évi XXXIII. törvény (a továbbiakban: Ápjt.) 1. § (2) bekezdése a következő f) ponttal egészül ki:

(Állami projektértékelői jogviszony létesíthető azzal, aki)

„f) a pedagógusok új életpályájáról szóló törvény szerinti állami fenntartású köznevelési intézménynél köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló személyként”

(foglalkoztatott és projektértékelési feladatok ellátására sikeres pályázóként kiválasztásra került.)

(2) Az Ápjt.

a) 1. § (2) bekezdés d) pontjában a „munkavállalóként vagy” szövegrész helyébe a „munkavállalóként,” szöveg,

b) 1. § (2) bekezdés e) pontjában a „személyként” szövegrész helyébe a „személyként vagy” szöveg,

c) 2. § 1. pontjában a „szolgálati jogviszony” szövegrész helyébe a „szolgálati, köznevelési foglalkoztatotti jogviszony” szöveg,

d) 6/C. § b) pont bg) alpontjában az „egészségügyi szolgálati jogviszony” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszony, köznevelési foglalkoztatotti jogviszony” szöveg

lép.

177. § [A honvédelmi alkalmazottak jogállásáról szóló 2018. évi CXIV. törvény módosítása]

A honvédelmi alkalmazottak jogállásáról szóló 2018. évi CXIV. törvény 83. § (1) bekezdése az alábbi p) ponttal egészül ki:

(E törvény alkalmazásakor honvédelmi alkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni)

„p) a pedagógusok új életpályájáról szóló törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban, valamint munkaviszonyban”

(töltött időt.)

178. § [A különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló 2019. évi CVII. törvény módosítása]

A különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló 2019. évi CVII. törvény 80. § (3) bekezdése a következő i) ponttal egészül ki:

(Az elismerésre jogosító idő megállapításánál)

„i) a költségvetési intézménynél egészségügyi szolgálati jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban töltött időt”

(kell figyelembe venni.)

179. § [Az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló 2020. évi C. törvény módosítása]

Az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló 2020. évi C. törvény 8. § (9) bekezdés a következő o) ponttal egészül ki:

[A (8) bekezdés alkalmazásában egészségügyi szolgálati jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni]

„o) a pedagógusok új életpályájáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban, munkaviszonyban”

[töltött időt.]

180. § [Egyes törvények szövegcserés módosítása]

(1) A foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény

a) 58. § (5) bekezdés a) pontjában a „közalkalmazotti jogviszony” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszony, köznevelési foglalkoztatotti jogviszony” szöveg,

b) 58. § (6) bekezdés b) pontjában a „közalkalmazotti jogviszony elbocsátással” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszony elbocsátással, köznevelési foglalkoztatotti jogviszony elbocsátással vagy azonnali hatályú felmentéssel” szöveg,

c) 58. § (6) bekezdés c) pontjában a „közalkalmazotti jogviszonynak” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonynak, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonynak” szöveg

lép.

(2) A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény

a) 5. §-ában a „közalkalmazottak jogállásáról” szövegrész helyébe a „közalkalmazottak jogállásáról, a pedagógusok új életpályájáról” szöveg,

b) 87. § 9. pontjában a „közalkalmazotti” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti, a köznevelési foglalkoztatotti” szöveg,

c) 88. § (3) bekezdés c) pontjában a „közalkalmazotti jogviszony” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszony, a köznevelési foglalkoztatotti jogviszony, az egészségügyi szolgálati jogviszony” szöveg

lép.

(3) Az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló 1993. évi XCVI. törvény 12. § (2) bekezdésében a „közalkalmazotti” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti, köznevelési foglalkoztatotti” szöveg lép.

(4) A találmányok szabadalmi oltalmáról szóló 1995. évi XXXIII. törvény 17. §-ában a „közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonyban, egészségügyi szolgálati jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg lép.

(5) A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 3. § 4. pont e) alpontjában a „közalkalmazotti” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti, köznevelési foglalkoztatotti” szöveg lép.

(6) Az igazságügyi alkalmazottak szolgálati jogviszonyáról szóló 1997. évi LXVIII. törvény

a) 100. § (4) bekezdés b) pontjában az „egészségügyi szolgálati” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati, köznevelési foglalkoztatotti” szöveg,

b) 100. § (4) bekezdés c) pontjában az „egészségügyi szolgálati jogviszony” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszony, köznevelési foglalkoztatotti jogviszony” szöveg,

c) 118. § (5) bekezdésében az „egészségügyi szolgálati jogviszonyban” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszonyban, a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg

lép.

(7) A Tny. 83/C. § (1) bekezdésében a „közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonyban, költségvetési intézménynél köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg lép.

(8) A magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról szóló 1997. évi LXXXII. törvény 4. § (2) bekezdés x) pontjában a „közalkalmazotti” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti, köznevelési foglalkoztatotti” szöveg lép.

(9) Az Ebtv. 27. § (5) és (7) bekezdésében az „egészségügyi szolgálati jogviszonyban” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg lép.

(10) Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény

a) 74/N. § (1) bekezdés b) pontjában a „közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény (a továbbiakban: Kjt.) szerinti közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg,

b) 74/N. § (5) bekezdésében a „vagy Kjt. szerinti közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „vagy köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg,

c) 74/P. § (1) bekezdés b) pontjában és (5) bekezdésében a „Kjt. szerinti közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg

lép.

(11) A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény 4. § d) pontjában a „közalkalmazotti” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti, köznevelési foglalkoztatotti” szöveg lép.

(12) A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 30. § (7) bekezdésében a „közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonyban, egészségügyi szolgálati jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg lép.

(13) Az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény 3. § (1) bekezdés a) pontjában az „egészségügyi szolgálati jogviszony” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszony, a köznevelési foglalkoztatotti jogviszony” szöveg lép.

(14) A fizetési meghagyásos eljárásról szóló 2009. évi L. törvény 3. § (2) bekezdés b) pontjában a „közalkalmazotti jogviszonyból” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonyból, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyból, egészségügyi szolgálati jogviszonyból” szöveg lép.

(15) A legfőbb ügyész, az ügyészek és más ügyészségi alkalmazottak jogállásáról és az ügyészi életpályáról szóló 2011. évi CLXIV. törvény

a) 11. § (4) bekezdés g) pontjában a „közalkalmazottként” szövegrész helyébe a „közalkalmazottként, köznevelésben foglalkoztatottként” szöveg,

b) 154. § (3) bekezdésében az „egészségügyi szolgálati jogviszonyban” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszonyban, költségvetési intézménynél köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg

lép.

(16) Az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 11/F. § (1) bekezdésében az „egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvény” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvény, a pedagógusok új életpályájáról szóló törvény” szöveg lép.

(17) A honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény 92. § (2a) bekezdésében a „közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg lép.

(18) A választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvény

a) 18. § (2) bekezdés d) pontjában a „munkavállaló és az egészségügyi szolgálati viszonyban álló személy” szövegrész helyébe a „munkavállaló, az egészségügyi szolgálati jogviszonyban, valamint a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló személy”

b) 68. § (1) bekezdésében a „közalkalmazott” szövegrész helyébe a „közalkalmazott, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló” szöveg

lép.

(19) Az igazságügyi szakértőkről szóló 2016. évi XXIX. törvény 4. § (3) bekezdés a) és c) pontjában, 57. § (3) bekezdés a) és b) pontjában az „egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvény szerinti egészségügyi szolgálati jogviszonyban” szövegrész helyébe az „egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvény szerinti egészségügyi szolgálati jogviszonyban, a pedagógusok új életpályájáról szóló törvény szerinti köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg lép.

(20) A szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény 34. § 12. pont b) alpontjában a „közalkalmazotti jogviszony” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszony, köznevelési foglalkoztatotti jogviszony” szöveg lép.

(21) Az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény

a) 2. § (2) bekezdés a) pontjában, 23. § (1) bekezdés a) pontjában, 27. § (1) bekezdés c) pontjában, 66. § (1) bekezdésében és 70. § (1) bekezdésében a „közalkalmazotti” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti, köznevelési foglalkoztatotti” szöveg,

b) 24. § (3) bekezdésében a „közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg

lép.

(22) A szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény

a) 40. § (1) bekezdés d) pontjában az „az Nkt.” szövegrész helyébe az „a pedagógusok új életpályájáról szóló törvény” szöveg,

b) 47. § (3) bekezdésében az „az Nkt.-ban” szövegrész helyébe az „a pedagógusok új életpályájáról szóló törvényben” szöveg

lép.

(23) A különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló 2019. évi CVII. törvény 103. § (1) bekezdés 4. pontjában a „közalkalmazotti jogviszony” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszony, az egészségügyi szolgálati jogviszony, a köznevelési foglalkoztatotti jogviszony” szöveg lép.

(24) A társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény 6. § (1) bekezdés a) pontjában a „közalkalmazotti jogviszonyban” szövegrész helyébe a „közalkalmazotti jogviszonyban, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban” szöveg lép.

1. melléklet a 2023. évi LII. törvényhez

Pedagógusok kötött munkaideje és neveléssel-oktatással lekötött heti munkaideje

A B C
1 Munkakör Kötött munkaidő
(óra)
Neveléssel-oktatással lekötött munkaidő (óra)
2 pedagógus nevelési-oktatási intézményben (óvoda, kollégium és gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény kivételével) 32 24
3 gyakornok tanító, általános és középiskolai tanár, fejlesztőpedagógus, gyógypedagógus, konduktor nevelési-oktatási intézményben (kollégium kivételével), gyakornok tanár alapfokú művészeti iskolában 32 20
4 vezetőpedagógus gyakorló nevelési-oktatási intézményben (óvoda és kollégium kivételével) 32 12
5 pedagógus pedagógiai szakszolgálati intézményben 32 21
6 pedagógus gyakornok pedagógiai szakszolgálati intézményben 32 20
7 vezetőpedagógus gyakorló pedagógiai szakszolgálati intézményben 32 12
8 pedagógus, gyakornok pedagóguskollégiumban 32 30
9 pedagógus, gyakornok pedagógus gyakorló kollégiumban, sajátos nevelési igényű tanulók kollégiumában 32 26
10 óvodapedagógus 32 32
11 gyakornok óvodapedagógus 32 26
12 vezetőpedagógus gyakorló óvodában 32 24
13 fejlesztőpedagógus, gyógypedagógus, konduktor óvodában 32 24
14 pedagógus gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézményben (kollégium kivételével) 32 20
15 gyakornok pedagógus gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézményben (kollégium kivételével) 32 20
16 könyvtárostanár, könyvtárostanító (valamennyi intézménytípusban) 32 24
17 gyakornok könyvtárostanár, könyvtárostanító
(valamennyi intézménytípusban)
32 20
18 óvoda- és iskolapszichológus (valamennyi intézménytípusban) 32 22
19 gyakornok óvoda- és iskolapszichológus
(valamennyi intézménytípusban)
32 21

2. melléklet a 2023. évi LII. törvényhez

A) Igazgató heti tanóráinak (óvodapedagógus esetén óvodai foglalkozásainak) száma

A B C D E
1 Intézménytípus legalább
450 fő gyermek-, tanulólétszám
200–449 fő közötti gyermek-, tanulólétszám 50–199 fő közötti gyermek-, tanulólétszám 50 fő alatti gyermek-, tanulólétszám
2 Óvoda 6 8 10 12
3 Általános iskola 2 4 6 8
4 Középfokú iskola 2 4 6 8
5 Kollégium 4 6 8 10
6 Kizárólag sajátos nevelési igényű gyermekeket nevelő óvoda 4 6 8 10
7 Kizárólag sajátos nevelési igényű tanulókat
nevelő-oktató általános iskola
2 4 6 8
8 Kizárólag sajátos nevelési igényű tanulókat
nevelő-oktató középfokú iskola
2 4 6 8
9 Kizárólag sajátos nevelési igényű gyermekeket tanulókat nevelő-oktató kollégium 4 6 8 10
10 Alapfokú művészeti iskola 2 4 6 8
11 Fejlesztő nevelés-oktatást végző iskolaként működő gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai intézmény 2 4 6 8

B) Az igazgatóhelyettes, tagintézmény-igazgató, intézményegység-vezető, tagintézményigazgató-helyettes, intézményegységvezető-helyettes heti tanóráinak (óvodapedagógus esetén óvodai foglalkozásainak) száma

A B C D E
1 Intézménytípus legalább
450 fő gyermek-, tanulólétszám
200–449 fő közötti gyermek-, tanulólétszám 50–199 fő közötti gyermek-, tanulólétszám 50 fő alatti gyermek-, tanulólétszám
2 Óvoda 20 22 24 26
3 Általános iskola 4 6 8 10
4 Középfokú iskola 4 6 8 10
5 Kollégium 8 10 12 14
6 Kizárólag sajátos nevelési igényű gyermekeket nevelő óvoda 10 12 14 16
7 Kizárólag sajátos nevelési igényű tanulókat
nevelő-oktató általános iskola
4 6 8 10
8 Kizárólag sajátos nevelési igényű tanulókat
nevelő-oktató középfokú iskola
4 6 8 10
9 Kizárólag sajátos nevelési igényű gyermekeket tanulókat nevelő-oktató kollégium 8 10 12 14
10 Alapfokú művészeti iskola 4 6 8 10
11 Fejlesztő nevelés-oktatást végző iskolaként működő gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai intézmény 4 6 8 10
12 Utazó gyógypedagógusi, utazó konduktori hálózat 4 6 8 10

3. melléklet a 2023. évi LII. törvényhez

Illetménypótlékok

A) A köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban állók részére járó eseti pótlékok a havi illetmény egy órára járó összegének százalékában

A B
1 Pótlék megnevezése Pótlék mértéke
2 Vasárnapi munkavégzésért járó 40–60%
3 Munkaszüneti napi munkavégzésért járó 90–100%
4 Éjszakai munkavégzésért járó 10–20%
5 Rendkívüli munkavégzésért járó
6 munkanapon 50%
7 heti pihenőnapon vagy munkaszüneti napon 100%

B) A köznevelési intézményekben alkalmazott pedagógusok és nevelő-oktató munkát segítő munkakörben foglalkoztatottak részére járó tartós pótlékok és azok mértéke a Gyakornok fokozathoz tartozó havi illetményösszeg százalékában

A B C
1 Pótlék megnevezése Pótlék alsó határa Pótlék
felső határa
2 nemzetiségi pótlék 5% 20%
3 gyógypedagógiai pótlék 2,5% 5%
4 diabétesz ellátási pótlék 10% 10%

4. melléklet a 2023. évi LII. törvényhez

A foglalkoztatotti alapnyilvántartás adatköre

A köznevelésben foglalkoztatott

I.

1. családi és utóneve, születési családi és utóneve, neme,

2. születési helye, ideje,

3. anyja születési családi és utóneve,

4. lakóhelye, lakáscíme, tartózkodási helye, telefonszáma,

5. családi állapota,

6. adóazonosító jele,

7. társadalombiztosítási azonosító jele,

8. fizetési számlaszáma,

9. e-mail-címe,

10. ügyfélkapu elérhetősége,

II.

1. legmagasabb iskolai végzettsége, több végzettség esetén valamennyi,

2. szakképzettségei, szakirányú továbbképzésben szerzett végzettség adatai,

3. iskolarendszeren kívüli oktatás keretében szerzett szakképesítései, valamint meghatározott munkakör betöltésére jogosító okiratok adatai,

4. tudományos fokozata,

5. idegennyelv-ismerete,

6. pedagógus-továbbképzésre vonatkozó adatai,

7. jogosítvánnyal rendelkezése, ha a munkakör ellátásához szükséges,

III.

1. a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonya vagy munkaviszonya kezdete, a beszámításnál figyelmen kívül hagyandó távollét jogcíme, időtartama,

2. a korábbi munkahelyek és a munkaviszony jellegű jogviszony típusának, kezdő és befejező időpontjának megnevezése,

3. szakmai gyakorlati idők a betöltött munkakör vagy óraadói megbízás megjelölésével,

4. a köznevelési foglalkoztatotti jutalom és a végkielégítés mértéke kiszámításának alapjául szolgáló időtartamok,

5. jogviszonya határozott idejének lejárta vagy határozatlan időtartama,

IV.

1. állampolgársága,

2. a bűnügyi nyilvántartó szerv által kiállított hatósági bizonyítvány száma, kelte,

3. munkaköre, FEOR-száma,

4. a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló jelenlegi besorolása, besorolásának időpontja, következő minősítésének esedékessége,

5. vezetői megbízása,

6. próbaidő adatai,

7. teljesítményértékelés időpontja, eredménye,

8. törvényi keretek között az illetmény-meghatározásról szóló munkáltatói döntés,

9. jutalom, kitüntetés, céljuttatás, egyéb juttatások időpontja, összege, a korábbi szabályozás alapján kifizetett jubileumi jutalom jogcíme,

10. teljes-, rész- vagy csökkentett munkaidejének mértéke,

11. szabadság mértéke, igénybevétele,

12. kinevezéstől eltérő foglalkoztatásra vonatkozó adatok,

13. kártérítési felelősségre vonatkozó adatok,

14. összeférhetetlenséggel, további jogviszonnyal kapcsolatos adatok,

15. kötelező alkalmassági vizsgálatra vonatkozó adatok,

16. pályázata, önéletrajza,

17. érdekképviseleti tagdíj átutalására adott megbízás teljesítéséhez szükséges adatok,

18. oktatási azonosító száma,

19. pedagógusigazolványának száma,

20. fegyelmi felelősségre vonatkozó adatok,

V.

1. eltartott gyermekei családi és utóneve, születési helye, ideje, anyja születési családi és utóneve, lakóhelye, lakáscíme, tartózkodási helye, adóazonosító jele, társadalombiztosítási azonosító jele,

2. egyéb eltartottak száma, az eltartás kezdete,

3. családtámogatási kedvezményei,

4. az állami készfizető kezességvállalással összefüggő adatok, a hitelszerződést kötő pénzintézet neve, címe, az állami kezességvállalással biztosított hitel nagysága; a hitel lejártának időpontja,

VI.

1. munkáltatójának neve, székhelye, statisztikai számjele,

2. feladatellátási helye,

VII.

1. köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyának, munkaviszonyának megszűnése, megszüntetése időpontja, jogcíme, a megszűnéssel, megszüntetéssel összefüggésben járó juttatások, felmentési, lemondási, felmondási idő, végkielégítés adatai,

2. áthelyezés esetén a fogadó munkáltató adatai,

3. a közalkalmazotti jogviszony megszűnésének, valamint a végleges és a határozott idejű áthelyezés időpontja, módja, a végkielégítés adatai.